Produkce
Konečně přichází na řadu ono hektické pobíhání po place. Nervózní režisér obklopený produkčním štábem, smečkou herců a změtí kabelů se snaží, aby vznikl co nejlepší materiál pro vaše video.
Náročnost produkce se odvíjí od konceptu. Je jasné, že pokud točíme jediného herce v pronajatém studiu, bude organizace řádově jednodušší, než když se tvoří spot pro univerzitu s pěti herci a komparsem, natáčení probíhá v několika učebnách, na školním dvoře a navíc tam chceme mít záběry ze vzduchu.

Produkční štáb
Kromě herců se natáčení účastní takzvaný produkční štáb. Pro středně náročné krátké video se na place sejde štáb o následujícím složení:
- režisér: kreativní a manýry ověnčený týpek, který všechny sekýruje
- produkční: manažer, který ví všechno o všem a hlídá časový plán
- kameraman: se dívá na svět zásadně skrze hledáček
- asistent režie/osvětlovač: pobíhá zmateně po place a režisérovi je neustále k ruce
- zvukař: týpek s masivními bicáky, co furt mává plyšákem na tyči
- střihač: se grandiózně baví tím, že na všechny bafá s klapkou
- maskérka: vždycky vás zprdne za to, že důkladně nepečujete o svou pleť
Herci
Navzdory časté představě nemůže ve videu hrát kdekdo. Pokud ve scénáři figurují nějaké postavy, je nezbytné sehnat do videa někoho s alespoň základní zkušeností herectví. Ani dokonalá kamera a perfektní postprodukce totiž nezachrání chabý herecký výkon. A vy přeci nechcete video, které působí směšně a lacině. Pokud to tedy s videem myslíte vážně, nesnažte se ušetřit tím, že si v něm zahrajete vy sami.

Pokud klient požaduje ryze animované video, natáčení jako takové samozřejmě neprobíhá. Přesto se najde jedna část produkce, která patří i k většině animací - voiceover
Voiceover
Mluvený komentář neboli voiceover je běžnou součástí krátkých videí. I zde platí, že jakýkoliv komentář by měl namlouvat herec nebo člověk se zkušenostmi s nahráváním svého hlasu. Voiceover se v ideálním případě namlouvá ve zvukovém studiu na profesionální mikrofon za přítomnosti zvukaře, který si hlídá správné nastavení techniky a instruuje herce, aby byl výsledný zvukový výstup co nejlepší.
Jakmile je veškerý obrazový i zvukový materiál vyprodukován, pro jistotu jej několikrát zálohujeme (rozhodně totiž nechceme celý tento cirkus absolvovat znovu) a předáváme jej odborníkům na postprodukci.